Alexia — Beauty studio logo

Prečo strie, lebo to zaujíma každú ženu, najmä po pôrode…

09.12.2019

Prečo strie, lebo to zaujíma každú ženu, najmä po pôrode...: titulná fotka

Zbaviť sa strií je ľahšie, než si myslíte. Ale poďme pekne po poriadku. Povedzme si čo sú to strie, prečo a kedy vznikajú a ako proti nim účinne zakročiť. Dobrou správou je, že nepredstavujú pre ženy ani mužov závažný zdravotný problém, skôr estetický. Je to prirodzená reakcia na nadmernú záťaž pokožky.

Strie sú ľahko rozpoznateľné. Ide o nechcené znamienka pripomínajúce jazvičky, ktoré sú následkom napínania strednej vrstvy kože (dermis). Tu sa nachádzajú elastické vlákna, ktoré sa rozťahujú a zmršťujú. Ak sa ale natiahnu príliš rýchlo, dochádza k natrhnutiu a prasknutiu. Zostávajú po nich malé stopy viditeľné až na povrchu kože.

Ich červenú alebo fialovú farbu spôsobujú drobné cievky, ktoré prasklinkami v koži presvitajú. Sú tvorené väzivom, ktoré neobsahuje žiadne bunky tvoriace pigment, preto nakoniec zostávajú akoby vybielené. Nájsť ich môžeme kdekoľvek na tele, najčastejšie na bruchu, zadku, pažiach, prsiach a stehnách.

Vznikajú väčšinou v dôsledku hormonálnych zmien, ktoré majú za následok samotné priberanie, koža je nadmerne namáhaná a jej elasticita je nedostatočná. Objavujú sa teda v tehotenstve, v puberte, jednoducho vždy kedy sa hormonálna nerovnováha podpíše na váhovom prírastku. Niekedy sa strie objavujú ľuďom, ktorí sa prejedajú a priberú kvôli vlastnej nezodpovednosti k sebe. No vznikajú aj v dôsledku nadmerného cvičenia, čo sa týka profesionálnych športovcov, napr. kulturistov. Elasticita kože je tiež daná aj geneticky.

Žiada sa povedať, že správnou prevenciou by sme mohli predchádzať vzniku strií. No nie vždy to platí. Vieme, že najdôležitejšia preventívna starostlivosť je jednoznačne hydratácia zvonku aj zvnútra. Tiež zamedzenie náhlym váhovým zmenám, čo ale práve v tehotenstve nie je možné.

Strie sú v tehotenstve bežné – stretáva sa s nimi až 80% nastávajúcich mamičiek. Počas tehotenstva telo produkuje hormóny zmäkčujúce väzivo v panve, aby bolo rodenie jednoduchšie. Tým dochádza tiež k zmäkčeniu vlákien pokožky, čo spôsobuje, že pokožka je náchylná k vzniku strií.

V prípade vzniku strií neexistuje žiadna spravodlivosť. Kým niektorá žena v tehotenstve priberie aj tridsať kilogramov a po pôrode má bruško krásne hladké, iná môže pri pôrode vážiť len o niečo viac ako inokedy a napriek tomu sa jej na pokožke strie objavia.

Pri striach platí, že čím skôr ich začnete riešiť, tým lepšie vyhliadky na ich zmiernenie až odstránenie dosiahnete.

Momentálne najnovšia a najúčinnejšia technológia na odstránenie strií je patentovaná rázová vlna v synergii s rádiofrekvenciou, ktorej princíp úspešne využíva aj štúdio krásy ALEXIA. Ošetrenie je vykonávané najmodernejším profesionálnym medicínskym prístrojom ReCell – bezbolestnou rázovou vlnou, čo je istotou úspechu. Súčasťou ošetrenia je špeciálna rastlinná prístrojová kozmetika, ktorá zintenzívňuje účinok.

Túto prevratnú novinku v odstraňovaní strií rázovou vlnou v prístroji ReCell si už môžete dopriať aj na Slovensku v niektorých dobrých salónoch a štúdiách krásy. Objednajte si termín a presvedčte sa o jej účinku na vlastnej koži.

O prístroji ReCell – bezbolestnej rázovej vlne na odstraňovanie celulitídy, strií a chudnutie sa môžete dočítať aj v ostatnom vydaní časopisu pre krásu, zdravie, estetiku a životný štýl Kosmetika & Wellness.

Darčekové poukazy Alexia

Darčekové poukazy

Obdarujte svojich partnerov či blízkych zdravím a krásou v jednom — ponúkame vám darčekové poukazy v rôznych hodnotách, využiteľné na všetky naše služby.

Pre dostupné sumy a objednávky nás kontaktujte ›