Alexia — Beauty studio logo

PANIKULITÍDA / CELULITÍDA - NOVÉ METÓDY LIEČBY

18.07.2020

PANIKULITÍDA / CELULITÍDA - NOVÉ METÓDY LIEČBY: titulná fotka

Celulitída je diagnóza spôsobená spomalením mikrocirkulácie v krvnom a lymfatickom obehu, ktorá má za následok hromadenie a fibrotizáciu tuku v tukových bunkách. Spôsobuje jamkovanie kože, hrudkovitý vzhľad a aj bolesť na dotyk v postihnutých miestach.

Hovoríme o zmenených podmienkach podkožného tkaniva zapríčinených degeneráciou hypodermy (podkožie tvorené tukovým a väzivovým tkanivom), ktorá hypertrofovala (zväčšila objem) pre nesprávnu mikrocirkuláciu v tukovom tkanive. Toto zahŕňa hypertrofiu adipocytov (tukových buniek), zadržiavanie vody a stagnáciu tekutín v medzibunkových priestoroch, zatiaľ čo v spojivovom tkanive dochádza k infiltrácii (preniknutiu, presiaknutiu) odpadového materiálu, zadržiavanie ktorého zapríčiňuje formovanie uzlín.

Celulitída sa prejavuje u žien najmä v oblasti panvy a na stehnách (prevažne z vonkajšej strany).

Výskyt celulitídy závisí od viacerých, často vzájomne prepojených faktorov. Primárnych aj sekundárnych.

Jeden z hlavných primárnych faktorov zapríčiňujúcich rozvoj celulitídy je určite aj genetická a dedičná predispozícia, kedy na základe činnosti estrogénu dochádza k narastaniu tukových buniek v dolnej časti tela, zadržiavaniu vody a obmedzeniu cirkulácie telesných tekutín.

Sekundárne faktory

sú najmä sedavý spôsob života s nedostatkom fyzickej aktivity. Dochádza k atrofii (ubúdaniu svalstva) z nedostatočného používania svalového tkaniva. Pohyb napomáha cirkulácii krvi a lymfy a zároveň pomáha udržiavať svalstvo výkonným.

Nesprávna diéta s neúmerne vysokým príjmom kalórií v jedle napomáha hromadeniu tuku – ďalšia príčina sekundárnych faktorov.

Nevhodné je aj príliš úzke oblečenie, ktoré sťahuje cievy. Tiež nadmieru vysoké podpätky, ktoré zabraňujú návratu žilovej krvi a lymfy a teda ich správnemu fungovaniu.

Rozlišujeme 4 štádiá celulitídy.

Čím skôr začneme proti celulitíde bojovať, tým lepšie výsledky môžeme v jej rannom štádiu dosiahnuť. V prípade iba obmedzeného toku tekutín je najväčšia pravdepodobnosť ľahšie liečiteľnej celulitídy oproti už prejaveným fibrotickým uzlinám.

1.Stupeň

Pacient je bez príznakov, ani voľným okom nie sú viditeľné žiadne klinické zmeny okrem ľahkého opuchu pri vzpriamenom postoji. Dochádza k stagnácii tekutiny, pocitu ťažkosti končatín. Palpácia nemá za následok bolesť ani nepohodlie.

2.Stupeň

V dôsledku vazokonstrikcie (zúženia ciev) dochádza k bledosti, k zníženiu teploty pokožky a jej elasticity. Môžeme pozorovať počiatky hyperplázie (premnoženie jednotlivých buniek) a hypertrofie (narastanie objemu) adipocytov (tukových buniek). Dochádza k výraznému zhrubnutiu a nárastu počtu vlákien obklopujúcich adipocyty s následne zníženou mikrocirkuláciou.

3.Stupeň

Stav sa stáva viditeľným, pokožka nadobúda typický vzhľad pomarančovej kože, viditeľný aj v pokoji. Pokožka je bledá a na dotyk studená. Elasticita pokožky je výrazne znížená. Podporné spojivové tkanivo je stlačené, chýba mu pružnosť a stáva sa tuhé.

4.Stupeň

Mikrouzliny sa spájajú do textúry, ktorej veľkosť je už výrazná. Mikrouzliny sú vystúpené, pohyblivé a bolestivé. Koža sa javí ako žliabkovaná s mimovoľnou bolestivosťou. Patologické (chorobné) zmeny sú pomalé, ale pre tkanivá nekompromisne involučné (súvisiace so starnutím) a vonkajšie prejavy sú len znakom značného vnútorného poškodenia, ktoré sa v konečnom dôsledku odráža na celom obehovom systéme.

Nepríjemný estetický vzhľad je dôvodom sústavného výskumu nových terapií a procedúr. Momentálne je na trhu niekoľko systémových liečiv.

Vedecký výskum v tejto oblasti výrazne znižuje metodológia hodnotenia reakcií na liečbu spojená s množstvom vonkajších faktorov ako diéta, fyzická aktivita, úbytok hmotnosti.

Avšak rastúci dopyt po efektívnych, nenákladných a neinvazívnych prístupoch vyúsťuje do neustáleho vývoja nových metód liečby.

Momentálne najnovšiu a najefektívnejšiu neinvazívnu metódu na liečbu celulitídy ponúka medicínsky prístroj ReCell – bezbolestná a neinvazívna rázová vlna s rádiofrekvenčnou biostimuláciou.

Na jej vývoji sa podieľali vedci a lekári v zastrešení WinForm Medical Engineering – tradičného talianskeho výrobcu medicínskych prístrojov s vlastným výskumom a vývojom, s dvadsaťpäťročnou históriou a špecializáciou na športovú medicínu a beauty segment.

Špičková technológia predstavuje evolúciu v oblasti pulzných zariadení založených na potrebe generovania zvukových vĺn, ktoré sa pre dosiahnutie želaných terapeutických výsledkov aplikujú na tkanivá. „Multi-módový“ prístup ReCell je po desaťročiach technologickej nečinnosti prvou veľkou inováciou na poli pulzných vĺn, ktorá je preto chránená medzinárodným patentom.

Pulzný tlak generovaný vysoko reakčným piezoelektrickým systémom s impulzmi s vysokou spádovou hranou je kalibrovaný tak, aby mohol tkanivami biostimulovanými ReCell-om efektívne prestupovať a rýchle a kontrolovane dosiahnuť cieľ.

Všetko toto prispieva k zachovaniu efektivity konvenčných pulzných systémov, je to ale oveľa pohodlnejšie a bezpečnejšie pre pacienta/klienta, ktorý počas ošetrovania nepociťuje bolesť ani žiadne iné nepríjemné pocity.

Neinvazívne nebolestivé ošetrenie prístrojom ReCell kombinuje rázovú vlnu a rádiofrekvenčnou biostimuláciou. Ošetrenie zabezpečí rozpustenie tukového tkaniva bez poškodenia tukových buniek, zabezpečí odtok prebytočného tuku, podporí krvné zásobovanie pokožky ošetrovaného miesta a zabezpečí spevnenie pokožky mechanickou stimuláciou aktivity fibroblastov – tvorba nového kolagénu a elastínu.

Pri ošetrení rázovou vlnou ReCell dochádza k 3 účinkom na pokožku:

  • Mechanický: mechanicko-biostimulačný účinok na bunky pokožky zodpovedné za pevnosť a hustotu.
  • Energetický: lipolýza + podpora detoxifikácie + biostimulácia metabolizmu.
  • Chemicko-metabolický: neoangiogenéza, podpora zásobenia postihnutého miesta krvou = živinami a kyslíkom.

-

💖 ALEXIA Beauty Studio v Trenčíne 💖 ako jedno z prvých štúdií krásy na Slovensku 👍zabezpečilo pre svojich klientov túto unikátnu technológiu ReCell – jedinú bezbolestnú rázovú vlnu s rádiofrekvenciou a transdermálnym prenosom účinných látok.

Personál ALEXIE sa postará o všetko potrebné na vyriešenie vášho problému s celulitídou, ochabnutou kožou alebo lokálne nahromadeným tukom. Vy pri celej procedúre len oddychujete a relaxujete 👌.

Ak máte záujem o túto jedinečnú technológiu, ktorá vyrieši vaše estetické nedokonalosti a zdravotné problémy, kontaktujte nás telefonicky, mailom alebo správou.

💻 www.alexia.sk

☎️+421 902 227 339

✉️ studio@alexia.sk

-

V texte sú použité výňatky z: „M.C.Fortuna, V.Garelli, C.Maxia, A.Ionio, M.Gerardi, F.Di Gregorio, A.Rossi, Efficacy and tolerability of harmonic electromagnetic resonance.“ – Hi.Tech Dermo č.5/2012


Galéria k článku

Darčekové poukazy Alexia

Darčekové poukazy

Obdarujte svojich partnerov či blízkych zdravím a krásou v jednom — ponúkame vám darčekové poukazy v rôznych hodnotách, využiteľné na všetky naše služby.

Pre dostupné sumy a objednávky nás kontaktujte ›