Alexia — Beauty studio logo

Kyselina hyaluronová vyplní všetky vrásky – mýtus ❌ alebo fakt ✔?

28.06.2020

Kyselina hyaluronová vyplní všetky vrásky – mýtus ❌ alebo fakt ✔?: titulná fotka

Kyselina hyaluronová je v kozmetickom priemysle HITOM poslednej doby 😮.

Zvládnehydratovať pleť, ✔zjemniť vrásky, ✔oddialiť vznik nových vrások. Vo všeobecnosti však veľmi málo o nej vieme.

Kde sa nachádza, ❓ako funguje a hlavne ❓vieme ju správne používať?

Kyselina hyaluronová je jednou z hviezdnych zložiek krémov proti vráskam. Je to životne dôležitá prírodná látka telu vlastná, ktorá sa nachádza aj v koži a zabezpečuje dostatočnú hydratáciu a objem tkanív.

Jej výnimočnosť spočíva hlavne v silnej schopnosti viazať na seba vodu – až 1000 násobok svojej hmotnosti. Aby mala odkiaľ zobrať túto vodu, je veľmi dôležitý práve pitný režim a prípadne používanie tonika alebo osviežujúcej hmly.

Kľúčovým faktom hlavne proti starnutiu pokožky je skutočnosť, že práve prostredníctvom kyseliny hyaluronovej je pokožka zásobovaná dostatočným množstvom vody, a tým nedochádza k vzniku vrások ani k ich prehlbovaniu.

Táto najužitočnejšia ingrediencia má upokojujúce, hydratačné aj antioxidačné vlastnosti, práve preto je vhodná pre všetky typy pleti. Je nepostrádateľná pre suchú pleť, zrelšiu pleť a dokonca aj pre pokožku náchylnú na ekzém.

Kyselina hyaluronová sa delí na vysokomolekulárnu a nízkomolekulárnu. Vysokomolekulárna sa využíva najmä vo farmaceutickom priemysle. Nízkomolekulárna je využívaná najmä v kozmetickom priemysle, nakoľko dokáže preniknúť hlbšie do vrstiev pokožky.

Kyselina hyaluronová sa využíva aj v terapeutických oblastiach, a to najmä:

  • v reumatológii, ortopédii a športovej medicíne ako „mazivo“ kĺbov,
  • v urológii na obnovovanie sliznice,
  • v dermatológii na ošetrenie jaziev a rán,
  • v stomatológii na zmiernenie zápalov a v ďalších oblastiach medicíny.

V kozmetickom priemysle vyzdvihneme tieto 3 hlavné účinky kyseliny hyaluronovej na pokožku:

  • Hydratácia
  • Odstraňovanie vrások
  • Zlepšenie elasticity pokožky

Vekom množstvo kyseliny hyaluronovej v organizme klesá a jej nedostatok sa začne prejavovať na celkovom starnutí a ochabovaní pokožky. Bunky a tkanivá strácajú vlhkosť, stávajú sa suchšími. Na pleti sa objavia poruchy pigmentácie, koža ovisne a čoraz hlbšie vrásky nás upozorňujú na znižujúcu sa produkciu kyseliny hyaluronovej. Tu nastáva potreba dopĺňať ju zvonku, prípravkami na báze kyseliny hyaluronovej, aby sme podporili zadržiavanie vody a tým aj udržali pokožku hydratovanú.

Štúdie preukazujú, že v kozmetickom priemysle sa liečba kyselinou hyaluronovou používa na skutočné zníženie výskytu vrások, liniek na tvári, ovisnutej kože, jaziev a straty farby kože po akné. Cieľom je hlavne rehydratácia pokožky, regenerácia a ochrana pokožky pred vonkajšími vplyvmi, udržiavanie pokožky v pevnosti a pružnosti, vyhladzovanie starších vrások.

V otázke hydratácie a zlepšenia elasticity pokožky bolo štúdiou preukázané, že kyselina zvyšuje hladinu hydratácie pokožky o 96% a jej elasticitu o 55%.

Ak dožičíte pokožke dostatočnú hydratáciu, odmení sa vám pružnosťou a elasticitou. Elastickosť kože je dôsledkom veku, genetiky, ale i správnej starostlivosti o telo a pokožku.

✨ Odporúčame ✨ pravidelné ošetrovanie pleti kvalitnou anti-aging kozmetikou s vysokým obsahom kyseliny hyaluronovej. Prinesie vám to mnoho pozitívnych účinkov na vašu pleť a viditeľné výsledky v boji proti vráskam.

Prirodzené zlepšenie hydratácie a elasticity pokožky je oveľa šetrnejšie a dlhotrvácnejšie a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Aby ste dostali svoju pleť do vynikajúcej kondície a naďalej si ju v tomto výbornom stave udržovali, 💖stačí iba vybrať pre seba to najlepšie zo širokej ponuky a zveriť sa do rúk profesionálov v ALEXIA Beauty Studiu.

💻 https://alexia.sk

☎️ +421 902 227 339⁠

✉️ studio@alexia.sk⁠


Galéria k článku

Darčekové poukazy Alexia

Darčekové poukazy

Obdarujte svojich partnerov či blízkych zdravím a krásou v jednom — ponúkame vám darčekové poukazy v rôznych hodnotách, využiteľné na všetky naše služby.

Pre dostupné sumy a objednávky nás kontaktujte ›